Ovocím a zeleninou proti chorobám

  • Blog
  • /
  • Ovocím a zeleninou proti chorobám
Ovocím a zeleninou proti chorobám
Ovocím a zeleninou proti chorobám

Ovocím proti chorobám

 

Jablko – prečisťuje organizmus

Jablká sú bohaté na vitamíny a stopové prvky. Majú vysoký obsah draslíka. Jablko obsahuje až 30% vlákniny. Regenerujú a očisťujú organizmus, znižujú hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Sú účinné aj pri bolestiach hlavy a závratoch. Pomáhajú pri hnačke a zápche. Proti hnačke pomáhajú sladké jablká, pri zápche zasa kyslé, ktoré povzbudzujú činnosť čriev. Sú osvedčený prostriedok pri ťažkostiach s kĺbmi. Podporujú odolnosť proti chorobám. Jablká pôsobia ako vynikajúca omladzovacia kúra. Pri chrípke a kašli sa osvedčilo pitie šťavy z jabĺk.

Pomaranč – buduje imunitu

Pomaranč obsahuje vitamíny a selén, ktoré posilňujú obranyschopnosť organizmu. Kálium a magnézium organizmus prečisťujú. Sú zdrojom vitamínu C. Majú protirakovinové účinky. Znižujú hladinu cholesterolu v krvi a posilňujú krvné vlásočnice.

Citrón – zmierňuje bolesti

Citrón zvyšuje obranyschopnosť organizmu. Obsah glukózy a minerálu nahradzuje tie straty, ktoré vypotíme behom letných dní. Bolo dokázané, že užívanie citrónov pravidelne odstraňuje bolesti hlavy, zmierňuje tráviace problémy a dokonca pomáha ľuďom s depresiou. Citrón stimuluje krvnú cirkuláciu, znižuje krvný tlak a aktivuje črevnú a žlčovú sekréciu.

Ananás – vhodný na plodnosť, odbúrava tuky

Ananás má vysoký obsah enzýmov, najmä bromelínu. Tieto enzýmy pomáhajú pri uzdravovaní, zmierňujú rozličné zápaly a zlepšuje trávenie. Urýchľuje spaľovanie tukov a zabraňuje tvorbe tukového tkaniva. Odvodňuje organizmus a zmierňuje opuchy. Pomáha pri črevných poruchách a hnačke. Odstraňuje starecké škvrny. Zvyšuje hladinu bielkovín v celom organizme. Okrem vitamínu B12 a E poskytuje aj ostatné vitamíny, minerálne a stopové látky.

Hruška – upravuje trávenie

Hrušky obsahujú okrem vitamínov najmä vápnik, fosfor a ľahko stráviteľné cukry. Majú antibakteriálny, močopudný a posilňujúci účinok, najmä v kombinácií s ovsenými vločkami. Ich plody alebo šťava sa používajú v ľudovom liečiteľstve, pri obezite, močových kameňoch, vysokom krvnom tlaku. Hrušky prečisťujú črevá, odstraňujú zápchu a iné poruchy trávenia. Plané hrušky majú liečivejšie vlastnosti ako hrušky ušľachtilé.

Grapefruit – odbúrava tuky

Grepy sú bohaté na vitamín C. Okrem toho obsahujú betakarotén. Ten v organizme premieňajú na vitamín A, ktorý napomáha zachovať si mladosť a chráni nás pred infekciami. Vhodný na odbúravanie tukov.

Jahoda – pôsobí ako afrodiziakum

Jahody obsahujú mangán, ktorý účinkuje ako afrodiziakum. Takisto urýchľujú látkovú výmenu a dodávajú vitamíny E a C, ktoré viažu voľné radikály. Sú tradičným diuretikom a prinášajú úľavu pri reumatizme a dne.

Banán – antidepresívum

Banán je vďaka obsahu tryptofanu vynikajúcim antidepresívom, ktorý pozitívne vplýva na náladu. Sú ideálne pre ľudí, ktorí potrebujú vytrvalosť, silu a sústredenie. Majú vysoký obsah magnézia a draslíka. Jeden - dva banány zlepšia náladu a pomáhajú zaspať.

 

Zeleninou proti chorobám

 

Cvikla – prevencia proti rakovine

Cvikla zmierňuje infekciu dýchacích ciest, reguluje krvný obeh, predchádza zápche, lieči ekzémy a posilňuje vlasy. Znižuje hladinu cholesterolu. Je súčasť diét pri ochoreniach pečene a ateroskleróze. Obsahuje látky s protirakovinovými účinkami. Obsahuje vitamíny skupiny B a vzácne minerálne látky. Je výživná, posilňuje organizmus a pomáha pri liečbe chrípky, prechladnutia, ochorení pečene a obličiek.

Mrkva – regeneruje organizmus a zlepšuje zrak

Mrkva znižuje cholesterol, predchádza zápche, pomáha pri kožných chorobách, nedokrvení a oslabení organizmu. Chráni zrak. Znižuje riziko rakoviny pľúc. Poskytuje jednoduchý spôsob ako znížiť hladinu cholesterolu v krvi. Je vynikajúcou regeneračnou potravinou, ak sa človek cíti vyčerpaný alebo sa zotavuje. Mrkva je bohatá na vitamíny A, B a C, betakarotén, železo, vápnik, draslík a sodík.

Zeler – vhodný na vytrvalosť mužov

Zeler je nie len známa zelenina, ale aj dôležitá liečivá rastlina. Je bohatý na vitamíny a minerály. Je vhodný ako potravinový doplnok pre nemocných na cukrovku. Éterické oleje a sedanolid majú povzbudzujúci účinok na zažívacie orgány. Betakarotén neutralizuje voľné radikály. Kálium reguluje krvný tlak a krvný obeh. Uľahčuje zbaviť sa stresu. Vďaka bohatému obsahu draslíka upokojuje nervy a zlepšuje subjektívny stav. Je vynikajúcou zložkou redukčnej diéty.

Zázvor – má protizápalové účinky

Zázvor je klasickým liečebným prostriedkom pri nádche, chrípke a kašli. Pomáha vylučovať hlieny a posilňuje žalúdok.Prináša úľavu pri zápale prínosových dutín, pri zápale priedušiek a pri iných pľúcnych ťažkostiach.